needforgame

The Sims 4

The Sims 4

The Sims 4, Maxis ve The Sims Studio tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan 2014 tarihli yaşam simülasyonu oyunudur. Electronic Arts, 6 Mayıs 2013 tarihinde bir duyuru yaparak oyunu 2014 yılında piyasaya süreceğini ve Microsoft Windows, Mac OS X platformlarında oynanacağını bildirdi.[1] Microsoft Windows platformu için Kuzey Amerika'da 2 Eylül 2014 tarihinde satışa sunuldu. Mac sürümü içinse 17 Şubat 2015 tarihinde dijital platformdan indirilmeye açık hale geldi. Oyunun konsol sürümü için hiçbir duyuru yapılmadı. Oyun piyasaya çıktığından beri olumlu ve olumsuz bir çok eleştiri aldı.

The Sims serisinin dördüncü oyunudur. Önceki oyunlarla aynı konsepte sahiptir ve oyuncular Simleri fiziksel aktivitelerle kontrol edip başkalarıyla iletişim kurdurabilirler. Oyun önceki oyunlar gibi bir kurguya bağlı olmadan ilerler. Oyunun bu sürümünde sim yaratma ve inşa modu ekranları tekrar dizayn edilmiştir. Serinin önceki oyunlarına göre; bu oyunda duygusal bağlar, simlerin kişiliği, sosyal davranışlar daha ön plandadır.

Geliştirici : Electronic Arts
Yayıncı : Electronic Arts
Platformlar : Microsoft Windows, Mac OS X
Çıkış Tarihi : 2-5 Eylül 2014
Minimum Sistem Gereksinimleri :

İşletim Sistemi: Windows XP - SP3 ve üstü
İşlemci: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ ya da üstü
Bellek: 2 GB RAM
Depolama Alanı: 9 GB oyun için ve güncelleme - kayıt gibi bölümler için de 1 GB fazladan boşluğa ihtiyaç var.
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600 ya da üstü, ATI Radeon X1300 ya da üstü, Intel GMA X4500 üstü

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri :

İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 7, 8 veya 8.1
İşlemci: Intel Core i5 ya da üstü / AMD Athlon X4 ya da üstü
Bellek: 2 GB RAM
Depolama Alanı: 9 GB oyun için ve güncelleme - kayıt gibi bölümler için de 1 GB fazladan boşluğa ihtiyaç var.
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 650 ya da üstü

The Sims 4

Oynanış

The Sims 4, serinin önceki oyunları gibi yaşam simülasyonu oyunudur. Oyuncular bir Sim karakteri yaratırlar ve oyunda farklı Sim kişiliklerini keşfederek oyuna yön verirler. Simler daha önceki oyunlardan farklı olarak aynı anda iki fiziksel eylemi gerçekleştirebilir. Ayrıca Simlerin modları da oyun akışını değiştirebilir. Örneğin kızgın ya da heyecanlı bir Sim, verilen verilen bir görevi daha hızlı yapar.

Sim Yaratma

Sim yaratma ekranındaki en büyük değişiklik, fare ile Sim'in tüm vücudunu oyuncunun istediği oranlara göre ayarlanmasıdır. Fareyi çekip bırakarak Sim'in herhangi bir bölgesinde genişleme ya da daraltma yöntemleri uygulanabilir. Özellikle yüz bölgesindeki ayarlamalar oyunu önceki seri oyunlarından ayıran en büyük farklılıktır. Simlerin vücut ve kilo yapısı ayarları önceki oyunlar gibidir.

Ana oyun erkek ve kadın Simler için kırkın üzerinde saç stili sunar.

Ana oyunda farklı etnik kökenleri ve farklı vücut şekilleri olan hazır Simler mevcuttur.

Altı farklı yaş evresi vardır: bebek, çocuk, ergen, genç yetişkin, yetişkin, yaşlı. Sim yaratma ekranında bebek oluşturmak erişime kapalı olsa da seçili iki Sim'in DNA'ları birleştirilerek oyun size bebek yaratır.

Her Sim üç adet kişisel özellik seçer ve bununla beraber oyun otomatik olarak bir hayat arzusu sunar.

Satın Alma/İnşa Modu

The Sims 4'te satın alma ve inşa modu birleştirilerek aynı seçenek altında kombinlenmiş halde ekrana gelir.

Satın alma/inşa modunda peyzaj düzenleme eşyaları mevcuttur. Bazı kilitli ögeler, kariyer ilerleme seviyelerine göre kullanıma açılır.

Arsadaki yapı ya da ayrı odalar, bütün halde taşınabilme özelliğine sahiptir. Duvar yükseklikleri üç farklı haldedir.

Bu modda ayrıca eşyanın ya da aracın daha kolay bulunabilmesi için arama özelliği eklenmiştir.

Galeri

The Sims 4'te sosyal bağlantılara önem verilip oyuncuların internet aracılığıyla çevrimiçi halde galeriye ulaşması ve buradan oyuncuların galeri sistemine yüklediği çeşitli hazır Simler, evler ve yapılar indirebilmesine olanak sunulmuştur.

Kasabalar

The Sims 4 ana oyunuyla Willow Creek ve Oasis Springs adlı iki kasabayla gelir. İki kasabada da ayrı ayrı beş hane bulunur. Ayrıca ücretsiz güncellemeyle Newcrest adlı boş kasaba da oyuna eklenir.The Sims 4: Get Together ile Windenburg kasabası oyuna entegre edildi.