needforgame
tefo 08 Nisan 2018 717 görüntüleme 0 yorum

Herkesin merakla beklediği 27 Mart 2018'de çıkış yapan Far Cry 5 bir önceki oyun Far Cry 4 ü ilk haftada ikiye katladı.Serinin en çok satan oyunu oldu.

Ayrıca Far Cry 5 ilk haftasındaki 310 milyon dolar tüketici harcaması ile Ubisoft'un ikinci en büyük çıkış yapan oyunu olmayı da başardı. Birinci sırada ise Mart 2016'da çıkan Tom Clancy’s The Division bulunuyor.

Son olarak, Twitch üzerinde 55,000 saatten fazla oyunun yayını yapıldı ve YouTube videoları da 117 milyondan fazla izlendi. İki istatistik de Ubisoft oyunları arasında çıkış haftası için bir rekor.

Amerika'da Montana eyaletinde geçen hikayede, faşizm dolu ve yobaz dindarlığın hüküm sürdüğü bu dönemde, özgürlüğü elde etmek için hayatta kalmaya çalışacağız. Montana‘da bulunan Hope County‘de, yeni şerif yardımcısı olarak başladığımız oyunda, kasabanın şiddet yoluyla ele geçirilmesini tetikleyecek fanatik bir kült inancı olan Eden’s Gate Projesi tarafından yıllardır sessiz olan hareketi hızlandırdığını öğrenecekler. Kuşatma altında olan ve dünyanın geri kalanından ayrılan oyuncular, Hope County sakinleriyle güçlerini birleştirip tüm olumsuzluklara karşı büyük bir direnişi oluşturacaklar.

Far Cry 5 PlayStation 4, Xbox One ve PC üzerinde ulaşılabilir durumda.

Far Cry Serisinin En Hızlı Satan Oyunu FAR CRY 5 Oldu