needforgame

Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas, Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen Fallout serisi oyunudur. New Vegas, bir devam oyunu niteliği taşımasa da, Fallout 3’te kullanılan oyun motorunu kullanır ve Fallout 3’le aynı yapıdadır. Oyun, Fallout 3’de çalışmış olan Bethesda Softworks çalışanlarınca hazırlanmıştır. Post Apokaliptik Vegas’ta geçen Fallout: New Vegas’ın çıkış tarihi Avrupa için 22 Ekim 2010'dur.

Geliştirici : Obsidian Entertainment
Yayıncı : Bethesda
Platformlar : Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3
Çıkış Tarihi : 22 Ekim 2010
Minimum Sistem Gereksinimleri : İşletim Sistemi : XP, Vista, Win 7
İşlemci: Dual Core 2.0 Ghz
Ram: 2 GB
HDD: 10 GB
Ekran Kartı: NVidia GForce 6 serisi, ATI 1300 XT serisi
Fallout: New Vegas

Mekân

Fallout: New Vegas 2288 yani Fallout 3'den onbir yıl ve 2077'deki Büyük Nükleer Savaştan 211 yıl sonrasını kapsıyor. Oyun Las Vegas, Nevada ve Mojave Çölü'nde geçiyor. Fallout serilerindeki diğer şehirlerin aksine Vegas şehri nükleer saldırılardan direkt olarak etkilenmemiştir. Şehirdeki binaların çoğunluğu sağlam ve insanların arasında mutasyona uğrayanların sayısı çok azdır.

Hikaye

Oyuncu, oyuna bir kurye rolünde başlar. Uyandığında kendini bir doktorun evinde bulur, sonradan öğrenileceği üzere oyuncuyu mezardan bir robot kurtarmıştır. Oyun, karakterinizin bizi o mezara koyan kişiyi araması ve bu amaçta insanlardan bilgi almaya çalışırken her öğrendiği bilgi ile farklı yönlere sapması ile devam eder.

Şehirde çeşitli gruplaşmalar vardır. Bunlar; The New California Republic (NCR), Caesar's Legion ve New Vegas çeteleridir. Bu gruplar birbirleriyle sürekli çatışma halindedirler ve şehrin kontrolünü ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Fallout: New Vegas'da önemli noktalar arasından Hoover Barajı onu kontrol edenlere ücretsiz su ve elektrik desteği sağlamaktadır.