needforgame
tefo 22 Haziran 2017 14061 görüntüleme 3 yorum

Bazı kesimin yıllardır savunduğu Momentum olayı her defasında EA Sports tarafından reddedilmişti.Aynı iddia şimdi bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya atıldı.FIFA 18 'de momentum kodlarını bulunduğunu belirten kullanıcı diğer serilerde paylaştığı kodlarla momentum olduğunu kanıtlamıştı.

EA Sports tarafından bir kez daha reddedilen momentum olayının kesinlikle olmadığını bu sadece futbol oyunu olduğunu gerçek futbolda bu tip olayların sık sık olduğunu.Oyunda kişisel hatalar için algoritmalar mevcut, ancak bu oyuncuların puanlamaları üzerinden hesaplanıyor. Maçın skoruna veya dakikasına bağlı bir şey değil bu. Bu adam 1-0 önde ve maçın 90. dakikası, hadi bu adamın futbolcularına zorla hata yaptıralım gibi bir durum yok. Bu sebeple de oyunun her anında yaşanabilir bir şey zaten. Sporların güzel yanı da bu. Bu tip şeyler sinir bozucu olabilir, ancak hatalar futbolun doğasında var.' Matt Prior, yaptığı açıklamasında oyunda momentum olduğunu kesinlikle reddediyor. Fakat oyuncular yıllardır şikayet ettiği bu durumdan, açıklamayla tatmin olmuş değiller.

FIFA 18'de 'Momentum' var mı ?

NFG Okuru 23 Haziran 2017 01:45
Her sene bi momentum tartışması oyun bazı durumlara göre değişecek tabiki ama zorluk ve kötü takımın bi anda iyi olması bence yok.
NFG Okuru 11 Aralık 2017 17:53
Bende bazen oyunda kontrolü kaybettiğimi hissediyorum. Oyuncular saçma sapan hatalar yaparak rakibe gel de at dercesine davranışlar sergiliyor.
Shadow 10 Şubat 2018 03:26

Momentum'un babası var.